;

Vyrábať výrobky zdravé, poctivé, s láskou a nezameniteľnou chuťou – to sú hlavné piliere kváskovej Pekárne Krajec v Šuranoch. Nájdete nás za kruhovým objazdom pri Šuranoch v smere na Komjatice.

Pečivo a chlebíky vyrábame ručne z pravého kvásku, o ktorý sa denno-denne s láskou staráme. Aj preto sú naše potraviny také zdravé a kvalitné –  neobsahujú žiadne éčka, urýchľovače ani konzervanty. Kto raz ochutná náš kváskový chlebík, iný už nebude chcieť. Chlieb a pečivo si vyrábame zo pšenice, ktorú si sami pestujeme. Ako pestovatelia pšenice a priaznivci domácich, remeselných výrobkov sme sa sami seba pýtali ako priniesť na stôl viac chutných a zdravých potravín zo základných surovín,  produktov bez chémie, bez prídavných látok a farbív.

A tak sme v nadväznosti na pestovanie a spracovanie pšenice otvorili pekáreň rodinného typu, kde sme naše „“zrnká“ dotiahli až do finálnych zdravých produktov. Nenájdete v nich žiadne farbivá, emuglátory, ani stabilizátory či zahusťovadlá. Chlebíky u nás zrejú 12-16 hodín, presne tak akoby ste si ich piekli doma z poctivého kvásku. Náš kvások si pestujeme sami, s láskou ho kŕmime 2-krát denne, aby bol v dobrej kondícii, aby nebol kyslý a to bez ohľadu na to, či je práve štedrý večer, alebo veľkonočný pondelok.

Základom všetkého je kvások

Pravý poctivý kvások je alfou a omegou všetkého. Nachádza sa nielen v chleboch, ale aj v slanom a sladkom pečive. V ponuke máme čisto pšeničné, čisto špaldové, špaldovo-ražné aj špaldovo-pšeničné pečivo a chlieb. Kvások sa nachádza v každom z nich. Hlavnou výhodou kváskových produktov je ich lepšia stráviteľnosť.

Naša predajňa pri Šuranoch Vás očarí najmä svojou priestrannosťou a príjemnou atmosférou. Radi vám ochotne poradíme. Nájdete u nás množstvo slovenských výrobkov od lokálnych a regionálnych dodávateľov, ktorí sa rovnako ako my riadia heslom – „Dôležitá je kvalita, nie kvantita!“. Mliečne výrobky z blízkej farmy, domáce cestoviny, kvalitné mäsové výrobky, víno, sirupy, špeciálne múky …veľký výber bezlepkových produktov. U nás nakúpite všetko čo potrebujete a urobíte tým aj niečo pre svoje zdravie. Orientujeme sa nielen na výrobu chutného kváskového pečiva, ale aj na cukrársku výrobu. Všetky zákusky si vyrábame sami a dávame do nich len najkvalitnejšie suroviny – žiadne margaríny, umelé náhrady. Základom našich zákuskov sú tradičné recepty a suroviny ako poctivé maslo, vajcia, mlieko. Našu ponuku neustále obmieňame a tak môžete zakaždým vyskúšať niečo nové. V sortimente chlieb a pečivo u nás nájdete vždy aj chutné sezónne vychytávky.